Drogowskazy Kariery

Wypłyń na szerokie wody !

Drogowskazy Kariery to Ogólnopolski Program Edukacyjny pomagający studentom w kształtowaniu ich przyszłości i odnalezieniu najlepszej drogi rozwoju poprzez zaprezentowanie możliwości, jakie dają im praktyki, staże i praca w renomowanych przedsiębiorstwach polskich i zagranicznych oraz szkolenia dostarczane przez liderów branżowych. Dzięki Drogowskazom Kariery zwiększamy konkurencyjność studentów polskich uczelni na rynku pracy.

Drogowskazy Kariery

Studenci – uczestnicy Programu – uzyskują możliwość poznania zarówno specyfiki pracy w poszczególnych branżach jaki i u potencjalnych pracodawców. Nasze szkolenia są ściśle dopasowane do potrzeb studentów, dzięki przeprowadzonej wśród nich Ogólnopolskiej Ankiecie Branżowej.

Główna część Programu w zeszłorocznej edycji miała miejsce w dniach 24 marca – 4 kwietnia 2014 roku na ponad 20 uczelniach wyższych w całej Polsce. W jej ramach odbyły się:

 • Warsztaty i case studies. Zaproszone do udziału w Programie Firmy przeprowadziły na uczelniach zajęcia dotyczące umiejętności twardych i miękkich. Podczas case studies studenci rozwiązywali realne biznesowe problemy.
 • Debaty i panele dyskusyjne. W czasie spotkań ze znanymi osobami ze świata polityki, nauki i biznesu studenci mogli uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące różnego rodzaju zjawisk w szkolnictwie oraz na rynku pracy. W poprzednich debatach brali udział m.in. dr Irena Eris, COO Empik – Pan Dariusz Stolarczyk oraz Rafał Brzoska – prezes InPost.
 • Bezpośrednia promocja firmy. Przedstawiciele firm zaprezentowali studentom specyfikę pracy w danej branży poprzez prezentację ofert praktyk, staży i pracy, skupiając się przede wszystkim na wymaganiach stawianych pracownikom oraz realizowanych przez nich zadaniach. Pracodawcy mieli możliwość poznania oczekiwań młodych ludzi odnośnie rynku pracy.

Centra Regionalne Programu są ulokowane w następujących miastach: Białystok, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Tarnów, Warszawa oraz Wrocław.

Dodatkowe informacje

Koordynator:

 • Karolina Karwowska
  Karolina Karwowska

  Znana jako Karo lub Chineczka. W NZS zaczynała od promowania Wampiriady w CKP, następnie zajęła się PRem całego NZS SGH. Jej komputer niestety nie wytrzymał takiego nawału pracy, wiec w zamian za jego naprawę obiecała zgłosić się na koordynatora. Jest chodzącą definicją warszawskiego słoika i typowej Grażyny - znajdzie promocję na wszystko, od ogórków po bieliznę Victoria's Secret. Na co dzień studiuje w SGH, a od święta uwielbia podróżować, gotować i jeść - zwłaszcza potrawy z dużą ilością mięsa. Obecnie sprzedaje lody za oceanem, nawet tam pokazując swoją ambicję i pracowitość - osiągnęła czołowe miejsce w rankingu sprzedaży rożków.

  Dodatkowe informacje
  • Projekt Drogowskazy Kariery
  • Telefon +48 505 904 510