Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej i Pstrykaliada

 OKFS, czyli Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej, jest konkursem skierowanym do studentów oraz doktorantów wszystkich uczelni publicznych i prywatnych w Polsce. Jeśli pasjonujesz się fotografią, a także masz w sobie nieskończone pokłady pozytywnej energii i kreatywności, dołącz do uczestników… lub organizatorów! Kto wie, może to dzięki Tobie rozpocznie się kariera przyszłego zwycięzcy World Press Photo?

 Brzmi kusząco? Pozwól, że opowiemy Ci więcej.

 OKFS organizowany jest od 1998 roku, więc wrósł już mocno w tradycję NZS. Konkurs ma na celu przede wszystkim umożliwienie młodym pasjonatom rozwoju w dziedzinie fotografii, promocję tej dziedziny sztuki wśród studentów, a także odkrywanie talentów i promowanie ich wśród profesjonalistów. Stawiamy na kreatywność, dlatego co roku obmyślamy nowy motyw przewodni, który ma Was zainspirować i zachęcić do twórczego podejścia do tematu. Nie musisz być profesjonalistą z kilkuletnim doświadczeniem i własnym studiem fotograficznym, by wziąć udział w OKFS. Dla nas liczy się Twój pomysł i zaangażowanie! Jeśli jednak chcesz podszkolić swój warsztat, czeka na Ciebie „Pstrykaliada” – cykl warsztatów fotograficznych, wystaw i prelekcji, odbywających się w największych miastach Polski.

 Kto będzie oceniał nadesłane prace?

Oto doborowy skład jury:

 • Andrzej Zygmuntowicz – przewodniczący Rady Artystycznej ZPAF, 
 • Małgorzata Dołowska – członek Zarządu Fotoklubu RP, 
 • Waldemar Kompała – kierownik działu fotograficznego Rzeczpospolitej.

Jakie nagrody czekają na zwycięzców?

Autorzy wygranych prac zostaną zaproszeni na uroczystą Galę Finałową, podczas której otrzymają atrakcyjne upominki w postaci m. in. wysokiej klasy sprzętu fotograficznego oraz profesjonalnych kursów.

Kiedy odbędzie się kolejna edycja?

Zajrzyj na stronę www.okfs.pl i fanpage www.facebook.pl/nzs.okfs dzięki której będziesz na bieżąco.

 Pamiętaj: OKFS – Organizuj, Kreuj, Fotografuj, Stwarzaj!

Dodatkowe informacje

Koordynator:

 • Marta Domeradzka
  Marta Domeradzka

  Studentka III roku Finansów i Rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej. W NZS działa aktywnie od roku, zaczynała w biurze HR, była zaangażowana w organizację Drogowskazów Kariery, Wampiriady i oczywiście Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Studenckiej. Dołączając do NZS-u dowiedziała się, ze studia mogą być wielką przygodą. Lubi nowe wyzwania, dlatego właśnie wybrała koordynowanie Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Studenckiej w tym roku.

  Dodatkowe informacje
  • Projekt Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej
  • Telefon +48 518 428 430